ÜCRETSİZ GRAFİKERLİK KURSU

  • İşkur Destekli Grafik Tasarım Kursu

ÖZEL AKYILDIZ MESLEK KURSLARIKURSA KATILMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

  1. İşsiz olmak
  2. Sigortası olmamak
  3. En Az lise mezunu olmak
  4. Emekli olmamak
  5. Ölüm aylığı alanlar katılabilir
  6. İşsizlik Maaşı alanlar katılabilir

Önemli not:  Kursumuz 3,5 ay sürmektedir. Kurs sonunda MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN  onaylı sertifika sınavına tabi tutulursunuz.

KURS İÇERİĞİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

Grafik Tasarım Kursları

Grafik tasarım kursları için Temel Bilgisayar bilgisi gereklidir.

Photoshop 

Photoshop bilgisayar dünyasının gelmiş geçmiş en başarılı, resim ve fotoğrafları her yönüyle şekillendirebileceğiniz grafik tasarım programıdır. Macromedia firmasıyla başlayan ve Adobe firması tarafından satın alınmasıyla devam eden başarısı yeni çıkan versiyonları ile devam etmektedir.

Photoshop sayesinde resimlerinizi ve fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi renk ayarlamaları yapabilir, boyutları ve şekilleri ile oynayabilir, kaliteli, şık, güzel tasarımlar oluşturarak yayınlayabilirsiniz.

Basın yayın organları başta olmak üzere renk ve resimlerle uğraşan her alandaki kuruluş için Photoshop alanında tek ve değişilmez programlardan birisidir.

 

Freehand

Freehand programı vektörel çizim üzerine geliştirilmiş bir masaüstü çizim uygulamasıdır. Freehand ile vektörel grafikler oluşturabilirsiniz. Vektör grafikler büyültüldüğünde herhangi bir kalite kaybı söz konusu olmaz. Baskı ve çözünürlük konuları sorunsuzdur. Yüksek kaliteli ve nettir. Freehand'i web için ya da baskı için illüstrasyonlar yapma amaçlı kullanabilirsiniz. Firmalara logolar, ticari reklamlar gibi işlerle ilgilenebilirsiniz.

 

Illustrator

Adobe firmasının geliştirdiği vektörel tabanlı çalışma sistemine sahip grafik düzenleme ve geliştirme programıdır. Bu program sayesinde web sitesi arayüzleri, kurumsal kimlik çalışmaları (logo, kartvizit, zarf, cdyüzü, cd kutusu yüzü, antetli kağıt, firmaların kullandığı faturalar vs.), basılı yayınların (dergi, kitap, gazete, reklam, afiş, poster vs.) içeriği gibi çalışmaların tümü hazırlanabilir.

 

Indesign

InDesign, çok sayfalı dergi, gazete, kitap çalışmalarında kullanılan bir programdır. InDesign'da çok sayfalı çalışmaları rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Kullanımı kolay, menüleri karmaşık değildir .

CORELDRAW
 Başarısını etkin ara yüzünden alan etkin kullanımlı grafik programı. Pratik biçimde vektör el çalışmalarınızı rahatlıkla baskıya hazırlayabilirsiniz. Gelişmiş tolları sayesinde aynı ekranda birçok düzenlemeyi yapabilirsiniz. Farklı programlara export ederek matbaa baskı işleri oluşturabilirsiniz.

• Araç Çubukları       

• Paletler ve Menüler
• Vektörel Çizim Oluşturma
• Sembollerle Çalışma 
• Yazı tipleri 
• Baskı Mantığı 
• Montaj 
• Kros ve Kesim Payları 
• Proje Çalışması. 

 

Bu programları bilen bir kişi;

fotoğraf stüdyosu,

reklam ajansı,

grafik tasarım ajansı,

yayınevi,

web tasarımı,

matbaa,

dekorasyon ve mimarlık bürosu,

tabela sektörü,

dergi ve gazete sektörü,

firmaların görsel tasarım ve reklam departmanları,

ambalaj tasarımı,

tekstil moda tasarım departmanı,  

ve daha birçok iş alanında rahatlıkla iş bulabilir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam133
Toplam Ziyaret60449
KAMPANYA

  tıbbi sekreterlik kursu 200 tl ankara

Ücretsiz Meslek Kursu

Üyelik Girişi
Site Haritası